Kredyty z wykorzystaniem nieruchomości

Aby pozyskać dużą ilość gotówki najłatwiej zdecydować się na kredyt. Nie zawsze mamy tyle pieniędzy, ile nam potrzeba. Szczególnie wtedy, kiedy planujemy zakup sprzętu czy nieruchomości, które zazwyczaj nie należą do najtańszych. Na szczęście jest wiele możliwości pozyskania środków finansowych, szczególnie w bankach.

Na jaki kredyt najlepiej się zdecydować ?

Najbardziej odpowiednią opcją wydaje się być kredyt hipoteczny. Ma on wiele zalet i daje możliwości uzyskania pieniędzy na najbardziej korzystnych dla nas warunkach. Kredyt pod zastaw nieruchomości jest bardzo często wymieniany jako kredyt, który opłaca się zaciągnąć bardziej, niż kredyt gotówkowy.

Kredyt hipoteczny – co to jest ?

Jest to kredyt pod zastaw, zazwyczaj nieruchomości, która stanowi zabezpieczenie dla banku. Jeśli zdecydujemy się na tego typu kredyt, to środki jakie możemy pozyskać, to nawet 80 % wartości tej nieruchomości. Co to oznacza ? Jeśli nasza nieruchomość wyceniona została na 500 tysięcy złotych, to wysokość udzielonego przez bank kredytu może osiągnąć nawet 400 tysięcy złotych. W przypadku kredytu gotówkowego mało prawdopodobne jest, abyśmy zdołali uzyskać taką kwotę od banku.

Zalety kredytów pod zastaw

Niewątpliwie kredyty hipoteczne maja bardzo dużo zalet. Po pierwsze wymienione powyżej kwoty na jakie są udzielane takie kredyty. Są one dużo wyższe niż kwoty uzyskiwane w przypadku innych kredytów. Ponadto okres na jaki udzielony jest kredyt hipoteczny jest zdecydowanie dłuższy niż na przykład w przypadku kredytów gotówkowych. Dzięki temu raty, na jakie rozłożona jest spłata kredytu mogą być niższe i łatwiejsze do spłaty. Co więcej, oprocentowanie jakim obarczony jest kredyt jest również niższe niż w przypadku innych kredytów.

Jakie dokumenty są potrzebne ?

Przede wszystkim w ramach formalności musimy dostarczyć takie dokumenty jak odpis z księgi wieczystej dotyczący wykorzystywanej pod zastaw nieruchomości, akt notarialny, który potwierdza kupno mieszkania, domu czy innego budynku czy też akt darowizny. Dodatkowo potrzebne mogą być zdjęcia nieruchomości, wycena nieruchomości sporządzona przez rzeczoznawcę czy też wypis z rejestru gruntów. Oczywiście musimy również spełnić formalności, które wymagane są przy wszystkich rodzajach kredytów. Zazwyczaj jest to umowa o pracę, wyciąg z konta lub zaświadczenie o dochodach.

Należy pamiętać jednak o tym, że aby uzyskać taki kredyt, nieruchomość nie może być obciążona żadnymi zobowiązaniami. Jeśli jest inaczej, to nie ma możliwości uzyskania tego kredytu.

 

You may also like...