Święta, święta i po świętach – czy warto brać pożyczki na specjalne okazje?

Prawie wszyscy uwielbiają święta. Zewsząd otaczają nas świąteczne ozdoby, światełka, w radio coraz częściej grają piosenki pokroju,,Last Christmas’’. W galeriach pojawiają się coraz to lepsze promocje na prezenty pod choinkę. Specyficzna atmosfera zaczyna się w zasadzie już w ostatni weekend listopada, kiedy to wypada, tak hucznie obchodzony w Ameryce,,black Friday’’. U nas z roku na rok widać zachłyśnięcie się tym zwyczajem i często oferty sklepów przebijają się nawzajem w tym, który market zrobi większą przecenę. W takich momentach, mimo że często nasz portfel nie jest gruby jak u arabskiego szejka, mamy ochotę zaszaleć i kupić naszym bliskim i sobie klika gadżetów, bo przecież są w tak atrakcyjnej cenie. Czy kredyty na święta mają sens ?

Zastaw się, a postaw się!

No właśnie, czy postawa zastaw się, a postaw się, w stosunku do świąt, jest bezpieczna dla naszego portfela? Zasadniczo, kredyty na święta, Polacy biorą, żeby pokryć koszty bogatego i wystawnego przyjęcia wigilijnego. Nasza piękna tradycja wymaga suto zastawionego stołu z tradycyjnymi dwunastoma potrawami. Już sama kolacja wigilijna pochłania sporo pieniędzy, jeśli weźmiemy jeszcze pod uwagę, że przyrządzana jest nie dla czterech ale powiedzmy ośmiu czy dwunastu osób. Do tego dochodzą jeszcze oczywiście prezenty. Konsumpcjonizm tak bardzo się już u nas rozkręcił, że w zasadzie co roku oczekujemy czegoś nowego. Czegoś co nas zaskoczy, zadziwi, zainteresuje. I czym będzie można się pochwalić na instagramie z dopisanym hashtagiem #christmas.
Oczywiście na to wszystko potrzebne są pieniądze i to niemałe.
Czy jest sens pożyczkę?
Jeśli wiemy, że po świętach, damy radę go spłacić w paru ratach, to czemu nie?
Najważniejsze jest aby decyzje o pożyczce podejmować roztropnie. W dzisiejszym, tak bardzo nowoczesnym już świecie, żeby wziąć taką pożyczkę, nie musimy nawet wychodzić z domu. Wystarczy, że zdecydujemy się na kredyt gotówkowy przez Internet.
Miejsc w których możemy się zapożyczyć jest naprawdę sporo. Najważniejsze, żebyśmy uważnie przeczytali zasady, na jakich dana pożyczka zostanie nam przyznana.
Kredyt gotówkowy przez Internet jest bardzo wygodny, ponieważ wszystkie formalności zajmują nam dosłownie chwilę i szybko możemy rozpocząć przygotowania do wymarzonych świąt. Jeśli tylko ostrożnie dobierzemy ofertę, do naszych potrzeb, to nie ma powodów do obaw przed taką pożyczką. W końcu święta są tylko raz do roku!

 

You may also like...