Kredyt hipoteczny

Zakup nieruchomości czy drogiego sprzętu wymaga od nas często bardzo dużej ilości pieniędzy. Mało kogo stać na to, aby zapłacić od razu gotówką. Większość z nas potrzebuje wsparcia finansowego. Takim rozwiązaniem może być zaciągnięcie kredytu pod zastaw.

Kredyty pod zastaw

Możemy wykorzystywać różne opcje. Mogą to być pożyczki, kredyty krótkoterminowe czy długoterminowe. Wszystko zależy od naszych potrzeb finansowych. Jednym z dość popularnych rozwiązań jest na przykład kredyt pod zastaw mieszkania. Jeśli jesteś właścicielem jakiejś nieruchomości – dom, mieszkanie – to możesz wykorzystać je, jako zabezpieczenie swojego kredytu. W zamian za to możliwe jest uzyskanie kredytu o wartości osiągającej nawet 80 % wartości tej nieruchomości.

Kredyt gotówkowy a kredyt pod zastaw

Okazuje się, że kredyt pod zastaw mieszkania to bardzo często dużo korzystniejsza opcja. Pozwala ona często uzyskać znacznie więcej pieniędzy, niż w przypadku zaciągniecia kredytu gotówkowego. Jest znakomitym rozwiązaniem szczególnie dla osób mniej zamożnych, które mają szansę uzyskać większą pomoc finansową wykorzystując swoje nieruchomości. Co jest jeszcze istotne ? Przede wszystkim to, że kredyt pod zastaw może być udzielany na znacznie dłuższy okres. Oznacza to, że raty, które kredytobiorca będzie spłacał są zdecydowanie niższe, niż w przypadku kredytu gotówkowego. Do tego można doliczyć kolejne zalety kredytów hipotecznych. W porównaniu do kredytów gotówkowych są zazwyczaj obciążone niższym oprocentowaniem. Dlatego też koszty takiego kredytu są o wiele niższe. Różnica w oprocentowaniu kredytów hipotecznych I gotówkowych to zazwyczaj kilka procent. Jeśli pożyczona kwota jest wysoka, to ostatecznie decydując się na kredyt pod zastaw, zaoszczędzamy mnóstwo pieniędzy.

Czy zawsze mogę wziąć kredyt pod zastaw nieruchomości ?

Co jeśli nie jesteś właścicielem żadnej nieruchomości ? Nadal możesz uzyskać kredyt hipoteczny. W jaki sposób ? Możesz wykorzystać jako zabezpieczenie nieruchomość innej osoby – na przykład kogoś z rodziny, oczywiście za zgodą tej osoby. Ważne jest to, aby dany dom, mieszkanie, budynek nie był obciążony żadnymi innymi zobowiązaniami, ponieważ to mogłoby wykluczyć możliwość uzyskania takiego kredytu.

Co warto zapamiętać ?

Kredyt hipoteczny jest coraz bardziej korzystnym I popularnym rodzajem uzyskiwania pieniędzy. Może zapewnić więcej pieniędzy, dłuższy okres kredytowania, mniejsze raty I niższe oprocentowanie niż w przypadku kredytu gotówkowego. Nieruchomość nie może być obciążona żadnymi dodatkowymi zobowiązaniami.

 

You may also like...