Winda do wanny. Co warto wiedzieć o podnośnikach wannowych?

Podnośnik wannowy to sposób na bezpieczną i komfortową kąpiel osób z niepełnosprawnościami. Jak wybrać idealne rozwiązanie dla siebie lub swojego bliskiego? Wyjaśniamy to w nowym artykule.

Podnośnik wannowy –  lekkie urządzenie nadające się dla osób niepełnosprawnych

Podnośnik wannowy to idealne rozwiązanie dla pacjentów z niepełnosprawnościami ruchowymi. Mogą z nich korzystać również osoby starsze, a także osoby z otyłością lub osłabione chorobą. Antypoślizgowa powłoka oraz odpowiedni kąt nachylenia (często regulowany) umożliwiają komfortową i bezpieczną kąpiel. Ich zastosowanie znacząco ułatwia pracę opiekunów medycznych lub bliskich opiekujących się chorym. Ich podstawowym zadaniem jest ułatwienie takich czynności jak wejście do wanny oraz podniesienie się z dna wanny. Na rynku znajdziemy modele dopasowane do właściwie każdej wanny – niezależnie od aranżacji łazienki możemy więc ułatwić czynności higieniczne i pielęgnacyjne osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom. Co ważne, dzięki pomocy takiej jak dofinansowanie podnośnik wannowy może kupić każdy potrzebujący.
winda do wanny

Podnośniki wannowe – ułatwi przeprowadzanie codziennych czynności higienicznych

By zastosowanie podnośnika rzeczywiście przyniosło wspomniane w poprzednim akapicie korzyści, urządzenie musi być wysokiej jakości i dopasowane do specyficznych potrzeb użytkownika. Przy wyborze podnośnika warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:
  • rodzaj napędu: na rynku dostępne są urządzenia sterowane manualnie lub z silnikiem elektrycznym;
  • sposób montażu: montażu podnośnika może odbywać się obok wanny lub na jednym z jej końców;
  • kompatybilność z wanną: należy upewnić się, że podnośnik jest kompatybilny z rodzajem i rozmiarem wanny użytkowanej przez chorego;
  • typ siedziska: dostępne są opcje z podłokietnikami, otworem sanitarnym lub dyskiem transferowym;
  • ocena dostępnej przestrzeni w łazience: pozwoli uniknąć kolizji podczas pracy podnośnika;
  • sposób czyszczenia i konserwacji: tapicerka kanjo lub cząstki srebra znacznie ułatwią mycie podnośnika oraz zapobiegną rozwojowi chorobotwórczych drobnoustrojów;
  • sterowanie: poręczny pilot będzie dodatkowym atutem. 

Wannowe podnośniki – łatwe w utrzymaniu czystości, odchylane oparcie i dysk transferowy

Dzięki podnośnikom wannowym codzienne czynności higieniczne stają się znacznie łatwiejsze i bezpieczniejsze. Są więc cennym wsparciem – zarówno dla użytkowników, jak i ich opiekunów. Wybierając podnośnik do wanny, należy kierować się przede wszystkim indywidualnymi potrzebami i warunkami panującymi w łazience. To, co sprawdzi się w jednej sytuacji, może nie być odpowiednie w innej. Dlatego dopasowanie podnośnika do konkretnych warunków ma ogromne znaczenie – zapewni komfortowe korzystanie z tego urządzenia.
dofinansowanie podnośnika wannowego

You may also like...