Ile kosztuje postawienie własnych czterech ścian w 2019 roku?

Koszty budowy domu w ostatnich latach ciągle idą w górę i nic nie zapowiada żeby było inaczej, więc na co musi się przygotować Polak, by zbudować swój wymarzony dom?
Ceny mieszkań w 2019 roku ciągle pną się w górę, więc o wybudowanie domu wcale nie będzie łatwiej. Oczywiście cena końcowa zależy w dużej mierze od metrażu i surowca z jakiego będziemy budować dom, ale trzeba przyznać, że budowa domu to nie bułka z masłem.

Wszystko ma swoją cenę.

Zatem, musimy zdecydować jaki metraż będzie miał nasz dom, wiadomo, im mniejszy metraż, tym mniej artykułów budowlanych potrzebnych do postawienia domu. Jeśli wystarczy Ci 120m2 powierzchni użytkowej, zrezygnujesz z piętra i piwnicy, koszt domu wyniesie wiele mniej niż w przypadku, budowy dodatkowego piętra. Jednak nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. Jednak, gdy chcemy zaoszczędzić pieniądze i zrezygnować z czegoś, kosztem czegoś w naszym mniemaniu lepszego, to czemu nie.

Głównym problemem polaków jest to, że ciężko jest z wydolnością finansową, a banki nie każdemu z nas udzielą kredytu hipotecznego.
Z wyliczeń wynika, że gdy chcemy kupić dom o powierzchni 100m2, to musimy wydać ok. pięćset tysięcy złotych. Nie jest to prawdą, gdyż budowa domu o powierzchni użytkowej 100m2, to koszt ok. 250-300tys złotych, zatem przeliczniki, które ustalają deweloperzy są nieprawdziwe i mocno zawyżone. Mieszkanie o metrażu 100m2, a dom to dwie różne bajki. Dzięki kalkulatorowi kredytowemu możemy obliczyć ratę naszego planowanego kredytu oraz rozłożyć go na 25 bądź 30 lat.

W koszty budowy domu, wchodzi zakup działki, wybór surowca, z którego będzie wykonany nasz dom oraz odpowiednia ekipa budowlana, która będzie się z nami szczerze rozliczać. Jeśli chcesz budować dom z pustaka, będzie to bez wątpienia droższy sposób. Jeżeli chcesz budować dom drewniany, zaoszczędzisz ale musisz rozejrzeć się za solidną ekipą, która wszystkie prace przy budowie drewnianego domu wykona książkowo. Tam nie ma miejsca na pomyłki, gdyż istnieje większe ryzyko np. pożaru lub zwarcia. Najlepiej więc jest mieć zaufanych specjalistów. Skoro sądzisz, że nie udźwigniesz nadzorowania i doglądania budowy, dobrze jest o wynajęcia specjalisty jakim jest architekt. To osoba, której możesz powierzyć doglądanie i sprawdzanie jak postępuje budowa. Unikniesz stresu i tego, że możesz coś przeoczyć przez swoją niewystarczającą wiedzę budowlaną, bądź roztargnienie. Koszty budowy domu w 2019 roku nie są tanie, ale zawsze warto szukać oszczędności. Skoro nie stać Cię na metraż 200m2, to postaw domek o metrażu 100m2. Będzie mniejszy ale na pewno unikniesz wielu problemów finansowych. Wiadomo, że im budujesz większy dom, tym większe koszty i zarazem więcej problemów do rozwiązania. Dodatkowy fundusz powinieneś przeznaczyć na wykończenie domu, zdaniem większości inwestorów jest to największy wydatek przy budowie domu. Należy z rozwagą wybierać materiały potrzebne do wykończenia domu i nie dać się ponieść. Pamiętaj trendy związane z wystrojem pomieszczeń przemijają i są tylko chwilowe.

 

You may also like...