Jak chronić swoje pieniądze w domu przed złodziejem ?

Większość osób przechowuje całe swoje oszczędności w banku lub bankach. Nie jest to rozwiązanie zbyt dobre, biorąc pod uwagę możliwość kradzieży, czy upadku sektora bankowego. Istnieją także inne formy lokowania pieniędzy, bezpieczne i zarazem wygodne co w banku.

Kasetka

Podstawowa forma do ukrycia pieniędzy przed włamywaczami, nie jest zbyt bezpieczna, ale na drobne kwoty jak najbardziej wystarczająca. Atutem takiego rozwiązania jest dostępna w wielu rozmiarach i o różnych kształtach np. książki. Dzięki czemu nie będzie łatwo odróżniać się od innych mebli w pomieszczeniu. Jednym zabezpieczeniem jest najzwyklejszy zamek, który otwiera się kluczykiem, niezbyt trudna przeszkoda dla złodzieja. Poza tym nie jest to rozwiązanie wskazane dla osób bardziej majętnych lub posiadających wartościowe dokumenty, akty prawne. Dlatego inne kasy antywłamaniowe będą znacznie lepszym narzędziem do ochrony.

Sejf

Przedmiot polecany osobom posiadającym pokaźne zasoby gotówki albo takim, które chcą przechować coś cennego. W zależności od wybranego rodzaju sejfu, dostępne jest kilka klas ochrony. Pierwsza z kolei to klasa S1 od standardowej do premium oraz S2, w takiej samej rozpisce. W każdym z nich na pewno żadna forsa ani inny wartościowy przedmiot nie zostanie wykradziony. Oprócz samych zabezpieczeń, występują również rodzaje poszczególnych sejfów:
• Sejf meblowy
• Sejf ścienny
• Sejf wolnostojący
Wszystkie typy różnią się od siebie przeznaczeniem oraz miejscem, w jakim można je umieścić. Przykładowo sejf meblowy idealnie nadaje się do ukrycia go we wnętrzu szafy, biurka. Ścienny do powieszenia na ścianie, schowania za obrazem. Natomiast wolnostojący jest już znacznie większy, dlatego potrzeba więcej przestrzeni dla niego. Dodatkowo posiada lepszej jakości obudowę przeciwwłamaniową oraz zamki.

Różne sejfy o lepszych klasach

Oprócz wyżej wymienionych wyróżniamy także sejfy do przechowywania broni oraz wyższych standardach bezpieczeństwa. Jeżeli chodzi o ten model związany z bronią, to nie ma żadnych przeciwskazań do trzymania w nim innych rzeczy. Cechuje go lepsza klasa ochrony niż zwykłych sejfów, dlatego może być alternatywą dla nich, a koszt jest podobny. Istotniejsza jest druga grupa, której przedmiotem są po prostu kasy pancerne. Najzwyklejsze w świecie, jedynie są to bardziej bezpieczne wersje sejfu. Występują w klasie od I – IV i wyżej. Wszystko w zależności od tego co życzy sobie klient. Sugerowanymi odbiorcami powinny być osoby bardzo narażone na włamanie lub przechowujące ważne dokumenty. Oczywiście nikt nie zabrania kupić tobie takiego cacka, jednak nie będzie to tani interes.
Jak widać istnieje od groma sposobów na przechowanie swoich aktywów i nie muszą to być koniecznie banki.

 

You may also like...