Chcesz być fit? Być może jeszcze na tym zarobisz!

Coraz częściej w Polsce borykamy się z nadwagą wśród osób dorosłych i dzieci. Dane mówią nam, że aż 46% kobiet i 64% mężczyzn w Polsce cierpi na nadwagę. Są to niepokojące dane pokazujące, że coraz mniej zwracamy uwagi na to co jemy i w jakich porach dnia zjadamy posiłki. Większa część polaków nie pilnuje dokładnych pór zjadania posiłków. Co prowadzi, do otyłości lub skrajnej nadwagi. Zatem co zrobić by poprawić swoje odżywianie i wyprowadzić organizm na prostą?

Problem niezdrowego jedzenia, ma coraz większy zakres. Wszystko zaczyna się już w okresie dzieciństwa, kiedy nieregularnie jedliśmy posiłki i wyuczyliśmy się złych nawyków żywieniowych. Niedojadanie posiłków do końca, bo nie mamy czasu lub przejadanie się pod koniec dnia. Takie zachowania są nagminne wśród dzieci i młodzieży.

W zdrowym ciele, zdrowy duch!

Kiedy zauważymy, że z naszym organizmem dzieje się coś złego, za dużo przybieramy na wadze bądź mamy problemy z chodzeniem, jesteśmy przemęczeni i ospali, powinniśmy wybrać się do dietetyka.
Im szybciej tym lepiej. Jeśli odpowiednio szybko zareagujemy, tym szybciej uda nam się obrać odpowiednią drogę żywieniową. Ale na samym początku wytłumaczmy sobie kto to jest dietetyk. Dietetyk jest to specjalista, który posiada wystarczającą wiedzę medyczną i żywieniową aby pomóc nam zbilansować odpowiednią dietę dla naszego organizmu. Celem całej kuracji, jest wprowadzenie odpowiedniej diety, która wypracuje u nas zdrowe nawyki żywieniowe. A co za tym idzie kiedy już zaczniemy już jeść zdrowe i zbilansowane posiłki będziemy na dobrej drodze do zgubienia zbędnych kilogramów.
Pamiętajmy, że odchudzanie, to nie są głodówki lub diety na bazie kapusty, ale ciężka praca jaką wykonujemy ze swoim organizmem, przy odpowiednio zbilansowanej diecie, opartej na odpowiedniej ilości kalorii. By schudnąć zdrowo i uniknąć efektu jojo musimy jeść o odpowiednich porach dnia i dostarczać wszystkich potrzebnych kalorii i mikroelementów do naszego organizmu.

Kiedy przebędziesz tą długą i ciężką drogę w odnalezieniu zdrowego trybu życia, możesz pomagać i wspierać w tym innych. Jest to świetny pomysł na siebie i pomysł na biznes. Twoje problemy z wagą i odchudzanie się bądź przybieranie na wadze uwiarygodnią Cię jako specjalistę, a zarazem każdego dnia będą udowadniać Ci, że dzięki ciężkiej pracy można osiągnąć wiele więcej niż kilka cm mniej w udach czy brzuchu. Kluczowym zadaniem trenera lub dietetyka jest wsparcie psychiczne osoby dążącej do swojego wymarzonego celu. Jak nie będziemy czuć się pewnie w tym co robimy, nie będzie to przynosić żadnych skutków. Dlatego głównym motywatorem powinny być osoby bliskie, przyjaciele bądź rodzina. Nie osądzaj, a wspieraj. Dlatego pomysł na biznes, jakim jest zostanie trenerem osobistym, jest coraz popularniejszy!

 

You may also like...