Otworzenie firmy w anglii – jak zabrać się za biznes w UK?

Prowadzenie działalności gospodarczej jest związane z dosyć dużą biurokracją, a także z rozmaitymi kosztami. Trudno się dziwić, że przedsiębiorcy szukają sposobów na poprawienie swojej sytuacji.

Jednym z rozwiązań jest otworzenie firmy w UK. Dlaczego to się opłaca? Warto zacząć od tego, że przepisy dotyczące rejestracji działalności gospodarczej, które obowiązują w Wielkiej Brytanii są znacznie prostsze niż te w Polsce. W związku z tym założenie firmy zajmuje jedynie kilka minut. Dodatkowo jeśli firma nie będzie zatrudniać pracowników, nie musi płacić podatków przez prawie dwa lata działalności. Na pewno warto także wziąć pod uwagę, że kwota wolna od podatku jest znacznie wyższa w UK niż w Polsce.

Otworzenie firmy w Anglii cieszy się tak dużym zainteresowaniem także ze względu na łatwiejsze prowadzenie działalności na wyspach. Brytyjski system jest nastawiony przede wszystkim na współpracę z przedsiębiorcami i na każdym kroku stara się ułatwiać prowadzenie działalności gospodarczej. Kolejnym ułatwieniem jest fakt, że w Wielkiej Brytanii nie stosuje się czegoś takiego jak kasa fiskalna.

You may also like...