Dodatkowe źródła finansowania

Duże inwestycje, takie jak zakup mieszkania, kupno samochodu czy rozwój firmy wymagają nie lada nakładów finansowych. Sytuacja idealna to taka, w której wszystkie potrzeby można finansować z bieżących przychodów lub nagromadzonych oszczędności. Jednak najczęściej zdarza się tak, że mimo wszystko pieniędzy brakuje. Na szczęście można wówczas sięgnąć po kredyt z banku lub pożyczkę oferowaną przez firmę finansową.

Co to jest kredyt?

Kredyt gotówkowy jest to forma zwrotnej pożyczki, która w całości realizowana jest w środkach finansowych. Oznacza to tyle, że kredytobiorca otrzymuje gotówkę w wysokości o jaką wnioskował. Zaciągnięcie kredytu wiąże się z odsetkami od kwoty bazowej, a także licznymi dodatkowymi opłatami. Instytucje udzielające takiej pożyczki mają obowiązek poinformować klienta o całościowym koszcie kredytu, nie można nanosić żadnych ukrytych opłat. Zaciągając kredyt gotówkowy należy mieć świadomość obowiązku spłaty pożyczki w wyznaczonym terminie. Wszelkie kwestie dotyczące tego w jakim terminie kredyt musi być spłacony oraz wysokości rat powinny zostać wyszczególnione w umowie zawartej pomiędzy instytucją finansową a kredytobiorcą.

Różne rodzaje kredytów

Na rynku finansowym dostępne są różne modele pożyczek gotówkowych. Jednym z nich jest chociażby kredyt celowy udzielany na konkretną operację, chociażby zakup mieszkania czy samochodu. Pieniądze pozyskane w ramach takiego kredytu mogą zostać wydane tyko i wyłącznie na cel wskazany we wniosku. Inną możliwością zaciągnięcia pożyczki finansowej jest tak zwany kredyt konsumencki. W tym przypadku instytucje finansowe nie rozliczają kredytobiorcy z tego, na co wydał pożyczone pieniądze.

Co zrobić aby otrzymać kredyt?

Przeważnie, każdy kto chce otrzymać kredyt z banku musi wypełnić szczegółowy wniosek kredytowy. Wymagane są dodatkowe zaświadczenia, jak choćby przedłożenie informacji o zatrudnieniu czy o wysokości miesięcznych wpływów na konto. Niestety nie jest tak, że pieniądze otrzymuje każdy, kto się o nie stara. Banki bardo dokładnie weryfikują wszystkich swoich potencjalnych klientów. Aby otrzymać kredyt trzeba posiadać zdolność kredytową czyli choćby takie miesięczne wpływy finansowe, które umożliwią spłatę zaciągniętej pożyczki bez żadnych komplikacji. Im wyższa kwota pożyczki, tym bardziej rygorystyczne wymagania trzeba spełnić. Najtrudniej chyba jest otrzymać kredyt na zakup mieszkania, zwłaszcza jeżeli jego spłata ma być rozłożona na najbliższe kilkanaście czy kilkadziesiąt lat.

 

You may also like...