Co oferują mi banki ?

Obecnie banki konkurują ze sobą i zabiegają o nowych klientów. Duże korzyści czerpią z kredytów i pożyczek, których udzielają. Wiele osób pożycza pieniądze ze względu na to, że zakup nieruchomości czy drogiego sprzętu zazwyczaj przekracza nasze możliwości finansowe, które mamy od ręki. Oferta banków jest coraz bardziej bogata i umożliwia nam różnorodne opcje, tak abyśmy sami mogli zdecydować, na jaki kredyt, pożyczkę się zdecydujemy czy jakie chcemy mieć konto bankowe.

Co oferuje nam bank ?

Oferta bankowa to między innymi założenie konta bankowego, które służy nam do przechowywania pieniędzy czy wykonywania przelewów. Dodatkowo bank zapewnia nam możliwość pożyczenia pieniędzy – zarówno niewielkich kwot, jak i bardzo dużych ilości pieniędzy na długi okres czasu. W ofercie bankowej znajdziemy także różnorodne kredyty. Jakie? Po kolei.

Jakie kredyty oferują nam banki ?

Jednym z najbardziej powszechnych jest kredyt gotówkowy. Jest to pożyczka udzielana danej osobie, która ma być spłacana w ratach ustalonych w umowie z określonym oprocentowaniem. Zazwyczaj dołącza się do niego poręczenie innej osoby, co ma stanowić zabezpieczenie dla banku.
Innym rodzajem kredytu jest kredyt hipoteczny, inaczej kredyt pod zastaw nieruchomości – mieszkania, domu czy cennego sprzętu. Taki kredyt może być udzielany na większą kwotę niż kredyt gotówkowy, a nieruchomość jest jego zabezpieczeniem. Cechuje się niższym oprocentowaniem, niż wymieniony powyżej kredyt gotówkowy. Dodatkowo możliwy jest dłuższy okres spłaty takiego kredytu, a co za tym idzie raty mogą być również niższe, co powoduje, że łatwiej jest nam spłacać poszczególne części naszego zobowiązania.
Te dwa kredyty są najbardziej popularnymi i znanymi rozwiązaniami pożyczania pieniędzy. Do tego banki mogą udzielać również pożyczek, które są przyznawane na krótszy okres czasu i w znacznie mniejszych kwotach.

Co jeśli nie spłacamy rat w terminie ?

Oferta bankowa zawiera również takie kwestie. Możliwe są,, wakacje kredytowe’’ jeśli przewidujemy, że nasza sytuacja finansowa wróci do normy w niedalekiej przyszłości. Jeśli jednak zapowiada się, że nie będzie to krótkoterminowy problem, to możemy postarać się o przedłużenie okresu kredytowania. Dodatkowo, jeśli problemem jest nie jeden a kilka kredytów, to oferta bankowa przewiduje możliwość połączenia wszystkich zobowiązań w jeden kredyt konsolidacyjny, który będzie łatwiejszy do uregulowania.
Oferta bankowa jest bogata i praktycznie każda osoba znajdzie w niej coś dla siebie. Warto zapoznać się z nią i wybrać to, co dla nas najlepsze.

 

You may also like...