Jak dostosować się do ciągle zmieniającego się rynku pracy?
Dzisiejszy świat pędzi bardzo szybko do przodu, co chwilę musimy podnosić swoje kwalifikacje zawodowe, uczyć się nowych języków lub zająć się całkiem inną branżą od tej, w której jesteśmy wyspecjalizowani. Wielu z was zapyta, dlaczego to czego uczyłem/am się 10 lat temu nie ma odniesienia do teraz? Ponieważ rynek pracy rozwija się bardzo prężnie i wielu młodych zostaje w naszym kraju. Znacznie poprawiły się warunki jeśli chodzi o zarobki. Dlatego nasi przełożeni i szefowie wymagają od nas coraz więcej i coraz to różnorodniejszych i szerszych kwalifikacji zawodowych pozwalających na osiągnięcie wyższych osiągnięć firmie w której pracujemy.
Ułatwią to nam szkolenia i kursy zawodowe. Warto więc rozwijać swoją wiedzę i kompetencje zawodowe. Kursy zawodowe możemy znaleźć niemal w każdej dziedzinie. Od gastronomicznych, muzycznych, po czysto techniczne, budowlane czy mechaniczne. Warto więc pomyśleć o swoim rozwoju zawodowym. Kursy i szkolenia, to nie tylko alternatywa dla młodych doszkalających się pracowników, ale i dla osób w średnim wieku. Masz skończone 50 lat i chcesz się dalej rozwijać i nabywać nowych umiejętności? Nic prostszego. Skorzystaj z szerokiej gamy ofert projektów szkoleniowych finansowanych przez Europejski Fundusz Społeczny lub Fundusz pracy. Dzięki nim możesz za darmo lub z niewielkim wkładem finansowym odbyć specjalistyczne kursy zawodowe.
Wiedza, to do potęgi klucz!
Jeżeli nie wiesz jakiego kursu szukasz, ale chcesz się doszkolić i rozwinąć swoje kompetencje zawodowe, warto poradzić się doradcy zawodowego. Pomoże on określić Ci co najbardziej przyda Ci się do zaistnienia na dzisiejszym rynku pracy. Porówna również kursy oraz poinformuje Cię o możliwości całkowitego lub częściowego sfinansowania kursu przez Europejski fundusz Społeczny. Jeśli jednak wiesz na jaki kurs chcesz uczęszczać, ale nie jesteś przekonany/a do oferty szkoleniowej i czy jest on dofinansowany należy również zwrócić się po poradę do doradcy zawodowego. Jednak warto zaznaczyć, że większość ofert szkoleniowych dla osób 50+ jest finansowanych. Mało tego, większość ofert jest skierowanych dla osób po ukończeniu 50 roku życia w ramach rozwoju i ponownego zaistnienia ich na rynku pracy.
Jeśli jesteś osobą bezrobotną, która chce podnieść swoje kwalifikacje, teraz jest to możliwe. Możesz odbywać szkolenia, kursy i staże podnoszące Twoje kwalifikacje zawodowe, a co za tym idzie umożliwiające Ci podjęcie pracy na stanowisku wyżej płatnym i o lepszych warunkach zatrudnienia. Powiatowe urzędy pracy organizują szkolenia dla osób bezrobotnych w formie grupowej lub indywidualnej.
Najnowsze komentarze