Z wkładem własnym czy bez ?

Oferta kredytowa banków jest coraz bogatsza. Jest wiele rodzajów kredytów, a kiedy stajemy przed wyborem, który wybrać, nie zawsze wiemy czym się kierować i z którego kredytu najlepiej będzie skorzystać. Na szczęście możemy się wcześniej zapoznać z podstawowymi rodzajami kredytów lub doradzić się w placówce wybranego przez nas banku. Tym razem jesteś tu po to, aby dowiedzieć się czym jest kredyt bez wkładu własnego. A więc po kolei.

Kredyt bez wkładu własnego – czy jest możliwy?

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego był udzielany do roku 2015 – dopóki nie wprowadzono nowych regulacji prawnych. Niestety obecnie konieczny jest finansowy wkład własny w nasz kredyt o wartości co najmniej 20%. Niektóre banki oferują nam korzystniejsze warunki, ale niestety nie za darmo. Konieczne jest na przykład wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, a wtedy wkład własny może wynosić 10 %. Jest to tak zwane ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. Na szczęście ubezpieczenie to nie jest naliczane przez cały okres kredytowania. Bank przestaje dokładać je do kredytu wtedy, kiedy kredytobiorca spłaci kolejne 10 % kredytu.

Pieniądze na emeryturę a wkład własny

Wiele osób odkłada pieniądze na koncie emerytalnym na przyszłość. Jednak nie każdy wie, że może wykorzystać je dużo wcześniej. Możliwe jest użycie ich jako wkładu własnego w nasz kredyt. To zdecydowanie ułatwi nam sprawę i nie będzie konieczności ratowania się w przypadku braku pieniędzy na ten cel innymi sposobami. Problemem może być to, że nie każdy bank akceptuje takie rozwiązanie. Dlatego też jeśli chcemy wykorzystać pieniądze odłożone na emeryturę jako wkład własny, musimy zorientować się czy wybrany przez nas bank umożliwia nam to.

Z rodziną dobrze nie tylko na zdjęciu

Jeśli nie mamy pieniędzy na wkład własny to pomocna może okazać się rodzina. Pieniądze przekazane za pomocą darowizny mamy szansę wykorzystać jako całość lub część wkładu własnego. Musi być ona przekazana formalnie. Generalnie od darowizny odprowadzane są podatki, natomiast jeśli przekaże ją nam ktoś z naszej najbliższej rodziny, to można tego uniknąć i być zwolnionym z podatku od darowizny.
Niestety wprowadzenie nowych przepisów w prawie Polskim uniemożliwiło udzielanie kredytów bez wkładu własnego. Jest to niewątpliwie utrudnienie dla kredytobiorców, którzy muszą postarać się o wpłacenie części kwoty przyszłego zadłużenia. Banki starają się ułatwić swoim klientom tą procedurę poprzez dostosowywanie swoich ofert do potrzeb rynkowych. Jak możesz powyżej przeczytać istnieją rozwiązania, które pomagają nam w uzyskaniu tego kredytu i uzyskania pieniędzy na wybrany przez nas cel.

 

You may also like...