Auto z salonu, czy może używane? Co bardziej opłaca się kupić?

W 2019 posiadanie samochodu jest już czymś zupełnie normalnym. Rynek motoryzacyjny wciąż się rozrasta. Komisy samochodowe przeżywają swój złoty wiek, a tak zwani,,Janusze handlarze’’ stają się baronami tej branży. Coraz więcej aut sprowadzanych jest z zagranicy. Niestety samochody te często są przerabiane, spawane, popowodziowe, powypadkowe – ogólnie rzecz biorąc ich kondycja pozostawia naprawdę wiele do życzenia. Najczęściej są to samochody z Niemiec, którymi Niemiec jeździł już nie będzie, ale do Polski przywożone są jako perełki z Zachodu.
Oczywiście wszystko jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. W Niemczech o wiele łatwiej jest zarobić na nowy samochód, niż w Polsce. W naszej ojczyźnie trzeba odkładać dobrych kilka lat, zanim uzbieramy pieniądze na kupno samochodu.

Niemiec płakał jak sprzedawał!

Decydując się na kupno samochodu stajemy przed wyborem: auto nowe czy używane?
Zaryzykować i za mniejsze pieniądze kupić samochód w komisie, bądź od handlarza, czy też może zdecydować się na auto z salonu.
Jeśli zdecydujemy się na salon ale nie dysponujemy odpowiednią sumą pieniędzy, świetnym rozwiązaniem może być kredyt samochodowy. Coraz więcej osób decyduje się na właśnie taki sposób, by pogodzić kupno nowego auta z brakiem wystarczających środków na koncie.
Kredyt samochodowy jest tak naprawdę takim samym kredytem jak każdy inny. W zależności od banku, mamy różne oprocentowania, musimy posiadać wkład własny zależny od kwoty na którą się zadłużamy. Bardzo ważne jest, żeby przed podpisaniem umowy, dokładnie i rzetelnie sprawdzić na co się zobowiązujemy, ponieważ gdy podpiszemy dokument, to nie ma już odwrotu.
Kupując auto w salonie mamy pewność, że nasz pojazd jest wolny od wad technicznych i mechanicznych, a jeśli cokolwiek padnie w naszym nowym aucie, to obowiązuje gwarancja, dzięki której możemy spać spokojnie.
Samochód używany, zawsze będzie miał coś do zrobienia, ponieważ jest już eksploatowany przez określony czas, a nowe auto daje nam pewność, że mamy pojazd wolny od wad.
Dlatego jeśli i tak planujemy wydać sporą sumę na nowy samochód, warto zastanowić się czy nie będzie się bardziej opłacało wziąć kredy samochodowy, zamiast pchać się w auto, które nie jedno już widziało i tak naprawdę nigdy nie mamy pewności, jaka tak naprawdę jest jego historia. Ważne żeby podejmować takie decyzje z chłodną głową, punktując sobie plusy i minusy danego rozwiązania.

 

You may also like...