Sposoby opłaty w sklepach

Wraz z rozwojem technologicznym, sklepy wprowadzają coraz to nowsze, bezgotówkowe metody płatności. Jest to poniekąd forma bezpieczeństwa dla osób, które są konsumentami, gdyż bardzo łatwiej jest zgubić gotówkę, aniżeli “zgubić” pieniądze na koncie – jest to wręcz niemożliwe. Zgubioną kartę kredytową zawsze można zablokować, natomiast zgubionych pieniędzy możemy już nigdy nie zobaczyć na oczy.

Sposoby płatności

Nadal najpopularniejsze są drukarki fiskalne. Te podstawowe przedmioty pozwalają nam na wypisywanie rachunków w różnych walutach. Czasy się zmieniają, osób podróżujących jest coraz więcej, więc nawet kasy fiskalne mają możliwości przewalutowania rachunków.

Kolejnym sposobem płatności jest innowacyjna płatność przez blik. Blik jest aplikacją telefoniczną która łączy się z naszym kontem bankowym, a dzięki sześcio-cyfrowemu kodowi podawanemu w aplikacji, jesteśmy w stanie dokonywać błyskawicznych przelewów nie mając przy sobie kart kredytowych.

Ostatnim sposobem płatności w sklepach są terminale płatnicze. Terminale te obsługują przede wszystkim karty kredytowe. Możemy zapłacić zbliżeniowe, bądź też włożyć kartę do czytnika i wpisać kod PIN. Po dokonaniu takiej transakcji, z naszego konta zostanie automatycznie przelana kwota na konto sklepu, z którego dokonujemy zakupu. Możemy w takich przypadkach zawsze poprosić o potwierdzenie transakcji od kasjera.

You may also like...