O jednym z popularnych rodzajów kredytów

Kredyty są potrzebne w celu pozyskiwania pieniędzy. Mówi się o nich bardzo dużo, ale tak naprawdę to co dokładnie o nich wiesz ? Czy znasz rodzaje kredytów ? Może znasz tylko te, które sam/ sama spłacasz? Tu znajdziesz podstawowe informacje na temat jednego z najbardziej popularnych obecnie kredytów. Czyli o jakim mowa ?

Jaki kredyt jest coraz bardziej popularny ?

Kredyt hipoteczny. Tak. To ten rodzaj kredytu, który staje się coraz bardziej powszechny i znany. Dlaczego ? Przede wszystkim ze względu na swoje zalety i różnice w porównaniu z innymi rodzajami kredytów.

Co to jest kredyt pod zastaw ?

Kredyt pod zastaw to inaczej kredyt hipoteczny. Jako zastaw, czyli zabezpieczenie naszego kredytu, możemy wykorzystać nasze mieszkanie, dom, firmę, budynki czy sprzęt. Coraz więcej banków oferuje nam takie możliwości.

Dlaczego ten kredyt, a nie inny ?

Z kilku powodów. Większa ilość pieniędzy. Tak, to właśnie ten rodzaj kredytu pozwala na uzyskanie większych kwot. Możemy uzyskać aż 80 % wartości naszej nieruchomości. Im bardziej cenny zastaw, tym większe kwoty mogą być pożyczone. Poza tym oprocentowanie kredytów hipotecznych jest zazwyczaj niższe niż w przypadku innych kredytów, np. kredytów gotówkowych. Nie jest to wcale mała różnica, bo wynosi kilka procent. Dodatkowo ważny jest okres kredytowania. Kredyty hipoteczne mogą być udzielane na dłuższy okres. Dzięki temu mamy możliwość płacenia mniejszych rat. Wtedy łatwiej nam spłacać zadłużenie i wywiązywać się z umowy w określonych terminach.

Jakie dokumenty są mi potrzebne ?

Tak jak w przypadku każdego kredytu musimy dostarczyć takie dokumenty jak na przykład zaświadczenie o dochodach czy też umowę o pracę. Ponadto wymagane może być również kilka innych dokumentów. Mogą to być na przykład odpis z księgi wieczystej nieruchomości, akt darowizny czy też wycena sporządzona przez rzeczoznawcę majątkowego.

Kiedy można uzyskać kredyt hipoteczny, a kiedy nie ?

Bariera w uzyskaniu kredytu hipotecznego może być głównie jedna. Jest nią nie brak wartościowej nieruchomości, a posiadanie nieruchomości zadłużonej. To blokuje możliwość uzyskania kredytu hipotecznego. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że nawet jeśli nie posiadamy nieruchomości pod zastaw, to możemy zastawić czyjąś nieruchomość – na przykład kogoś z rodziny, za jego zgodą. Wtedy nieruchomość tej wybranej osoby stanowi zabezpieczenie naszej pożyczki.

To są podstawowe informacje dotyczące kredytów hipotecznych, które I Ty w przyszłości możesz wykorzystać. Warto więc je poznać.

 

You may also like...