Toasty za miłość

Czym byłoby życie bez miłości.

Miłość to jedno z najgłębszych uczuć, które towarzyszy nam od dnia narodzin, aż do samej śmierci. Ma wiele znaczeń i wymiarów: miłość rodzicielska, braterska, przyjacielska, siostrzana, miłość własna lub do zwierząt domowych, które spędzają z nami całe swoje życie. Każdy chce kochać i być kochanym. Daje nam to poczucie spełnienia, sensu, wolności i po prostu: szczęścia.

Ludzie w różny sposób okazują sobie uczucia.

Jedni żyją w wolnych związkach bez zobowiązań, spędzają ze sobą czas,mieszkają ze sobą, dzieląc się codziennością. Relację umacniają poprzez wspólne przeżywanie smutków i radości, planowanie, wspólne podejmowanie decyzji, działania, wzajemne wsparcie w każdej sytuacji. We współczesnym świecie ludzie coraz częściej decydują się na taki rodzaj relacji. Jest to również jedyna możliwa forma związku par homoseksualnych w Polsce. Powodem może być niechęć do formalizowania związku lub zwyczajnie brak funduszy na spełnienie wszystkich wymagań dotyczących zawarcia związku w sensie formalnym i prawnym. Inną formą relacji między dwojgiem kochających się ludzi jest małżeństwo. W Polsce jest ono mocno wspierane przez kulturę, tradycję i religię. Większość par decyduje się na takie sformalizowanie związku, jakiego domaga się polska tradycja. Oprócz ślubu w kościele, musi być wesele. Wielki, huczne wesele dla rodziny i przyjaciół. Dzięki temu, tak dobrze kręci się biznes weselny.

Piękna sala, dekoracje, kwiaty, konsultant ślubny, orkiestra, DJ, bogate menu, aż w końcu Młoda Para, wystrojona w koronki.

Wszystko to, aby świętować dzień, na który coraz mniej młodych ludzi ma ochotę. Tradycja jednak wymaga. Kultura każe, rodzina nie pyta. Wszystko to jest piękne, warte uwagi, starań, pieniędzy. Przecież to najważniejszy dzień w życiu. Musi być zapamiętany, wyjątkowy, uwieczniony na fotografiach i wspominany w niedzielne wieczory przy kominku. Ważne jednak, żeby nie zapomnieć, kto i co jest w tym wszystkim najważniejsze. Nie chodzi przecież o piękne kreacje, poklask wśród rodziny, koperty z pieniędzmi czy wykwintne dania na bogato ozdobionych stołach. Chodzi o uczucie i decyzję, która od tego dnia ma trwać przez resztę życia. Chodzi o odwagę, wiarę i nadzieję. Chodzi o podzielenie się radością i pokazanie światu swojego szczęścia. O przyznanie się przy świadkach do podjęcia dojrzałej decyzji. O odpowiedzialność. O chęć bycia razem. O trzymanie się za rękę i jedność dusz, o wsparcie.

 

You may also like...