Jak sprawnie wspierać domowy budżet

XXI wiele na nas wymusza.

Osaczeni telewizją i Internetem bez przerwy otrzymujemy mnóstwo przekazów o tym, jak powinno wyglądać nasze życie. Nawet jeżeli nie chcemy, podświadomie analizujemy to, co mają ludzie obserwowani w mediach, a czego my nie mamy. Nawet jeśli staramy się wypierać potrzeby wytwarzane w naszej podświadomości przez osoby postronne, nasze myślenie dostosowuje się do środowiska i warunków w jakich żyjemy.

W pewnym momencie życia uświadamiamy sobie, że wcale nie potrzebowaliśmy przedmiotów, zakupionych pod wpływem impulsu, kierowani reklamowym szaleństwem.

Mimo wszystko nadal kupujemy, kreujemy w sobie coraz to nowe potrzeby i odczuwamy chęć zaspokojenia ich. Często nawet wbrew zdrowemu rozsądkowi.
Pewnie byłoby nam łatwiej stłumić pożądanie do rzeczy nabytych, gdybyśmy zwyczajnie nie mieli na nie środków pieniężnych. Jednak we współczesnym świecie, nawet brak pieniędzy nie stanowi problemu w procesie kupowania.

Mamy dostęp do kredytów. Mnóstwa kredytów. Różnych rodzajów kredytów.

Aby wziąć mniejszą lub większą pożyczkę na konkretny cel, jak na przykład pralka, rower, wakacje, samochód, nie trzeba spełniać szczególnych warunków i dokonywać skomplikowanych formalności. Najczęściej doradca bankowy udziela wszelkich informacji bardzo skrupulatnie i jasno. Między innymi na tym polega jego praca. Informacje o [pożyczkach możemy zdobyć również telefonicznie, w rozmowie z konsultantem lub online, wczytując się w regulamin. Istnieją również pewne uproszczenia, jak na przykład kalkulatory kredytowe, dzięki którym na własnym komputerze możemy obliczyć koszty pożyczki, jaką zamierzamy podjąć, albo nawet kalkulator rat kredytowych, dzięki któremu szybo i sprawnie dowiemy się ile miesięcznie będziemy musieli zwracać oraz jak długi czas zajmie nam spłacenie nowej zachcianki.

Uzyskując kilka wskazówek od doradcy bankowego, możemy sami zorientować się we wszystkich kosztach poniesionego kredytu.

Możemy je samodzielnie sprawdzić i przeanalizować w domu, dzięki udogodnieniu jakim jest kalkulator rrso przeliczymy całkowity koszt, jaki musimy ponieść, jako kredytobiorcy. Wskaźnik RRSO, podawany w procentach, uwzględnia oprocentowanie, ubezpieczenie, prowizje lub inne opłaty, czyli wszystko, co będziemy musieli zapłacić bankowi z własnego budżetu.

Kredyty są dobrodziejstwem.

Należy jednak podchodzić do nich z rozwagą. Trzeba skorzystać ze wszelkich dostępnych kalkulatorów, ale przede wszystkim warto przeliczyć siły na zamiary.

 

You may also like...