Jak segregować pranie?

Segregowanie prania może być bardziej skomplikowane niż mogłoby się wydawać. Wiele z nas nawet nie zdaje sobie sprawy, jak duży to ma wpływ, kiedy zależy nam na zachowaniu dobrej kondycji tkanin oraz kolorytu ubrań. Zastanawiasz się, jak segregować pranie, na co zwrócić uwagę i jak zabrać się do tego zadania? Jeśli tak, jesteś we właściwym miejscu. Chętnie podpowiemy ci jak zabrać się za segregację.

Kiedy segregacja może wydać się najbardziej potrzebna. Oprócz tego, że podczas prania domowymi sposobami, to również podczas korzystania z usług profesjonalnych firm. W miejscu takim jak to: https://pralniaebs.pl/pranie-na-telefon/ wypierzesz swoje ubrania na telefon. Wystarczy, że przygotujesz je w domu, posortujesz, a pracownik pralni odbierze je od ciebie i przywróci im czystość, bez konieczności wychodzenia z domu.

Kolor

Podczas sortowania ubrań zwróć uwagę przede wszystkim na ich kolor. Oprócz podstawowego podziału, takiego jak białe do białych, czarne do czarnych i kolorowe do kolorowych, zwróć uwagę na podobieństwo tych kolorów. To ochroni odzież przed zniszczeniem, gdyby pojawiło się ryzyko farbowania którejś z tkanin.

Materiał

Pamiętaj, aby postawić na podobne materiały, które można prać w danej temperaturze. To nie zniszczy ich przede wszystkim ze względu na źle dobraną temperaturę prania. warto również mieć na uwadze, że delikatne tkaniny bardzo niszczą się, kiedy są prane razem z mocniejszymi.

Rodzaj pranych rzeczy

Zwróć uwagę również na rodzaj pranych rzeczy, ich zabrudzenia oraz przeznaczenie. Raczej nie warto jest prać w jednym bębnie bielizny oraz zabrudzonych ubrań roboczych. Takie połączenie z pewnością sprawi, że bielizna szybko będzie nadawała się do utylizacji.

Waga

Segregując sterty prania pamiętaj, żeby waga którejś z nich nie była zbyt duża. To może zaszkodzić pralce oraz zniszczyć odzież znajdującą się w bębnie.

Termin prania

Podziel pranie na etapy, nie musisz przecież wszystkiego prać w jednym czasie. Termin prania jest niemniej ważnym kryterium podczas podziału.

You may also like...