Czy każdy może zbudować własny dom?

Praca

Praca jest podstawą do rozpoczęcia zastanawiania się nad podjęciem się wyzwania jakim jest budowa własnego domu. Otrzymywanie stałych wypłat gwarantuje nam płynność finansową oraz jakąkolwiek zdolność kredytową. Jako najlepszą pracę, która sprzyja budowie domu, uważa się pracę na etacie, w której osiągane zarobki są z góry ustalone. Umowa o pracę na czas nieokreślony to gwarancja ciągłości oraz stałości zatrudnienia. Nawet w przypadku utraty pracy, umowa o pracę musi być wypowiedziana odpowiednio wcześniej. Oznacza to, że zyskamy czas na znalezienie nowego zatrudnienia. Kolejną bardzo korzystną sytuacją jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Ilość czasu poświęconego na pracę oraz odpowiednio wysokie zaangażowanie i nakład pracy gwarantują podnoszenie osiąganych zarobków. W przypadku, gdy jednak nasza obecna praca wykonywana jest na tak zwanej umowie tymczasowej, warto starać się dążyć do otrzymania stałej umowy o pracę lub zastanowić się nad zmianą miejsca zatrudnienia.

Kredyt hipoteczny

Posiadana praca wpływa bezpośrednio na wysokość naszej zdolności kredytowej. Każdy bank oferujący kredyty hipoteczne wymaga spełnienia pewnych warunków oraz dostarczenia odpowiednich dokumentów do wybranej placówki. Przede wszystkim musi być to jakiś dokument potwierdzający nasze obecne zatrudnienie, a także oświadczenie dotyczące zarobków z całego poprzedniego roku. Konieczny do uzyskania kredytu hipotecznego jest także wkład własny, który najczęściej powinien wynosić około 20% całej wartości. Kredyt bez wkładu własnego na budowę domu nie jest możliwy, jednak może stanowić go posiadana działka budowlana. Wkład własny to również wszystkie kwoty wydane na projekt, adaptację projektu oraz inne formalności. Oznacza to, że inwestując w rozpoczęcie budowy już zwiększamy swoje szanse na otrzymanie kredytu hipotecznego na budowę wymarzonego domu.

Etapy budowy domu

Pierwszym etapem po uzyskaniu wszystkich pozwoleń i załatwieniu wszelkich formalności, jest budowa do stanu surowego zamkniętego. Warto stawiać na doświadczone ekipy budowlane, które zapewnią nam wysoką jakość swoich usług w rozsądnej cenie. W przypadku kiepskiej ekipy budowlanej ryzykujemy bardzo wiele i po zamieszkaniu szybko zobaczymy niepożądane efekty tego typu oszczędności. Natomiast kolejny etap, czyli wykańczanie wnętrz, to duża możliwość na wykonanie wielu prac samodzielnie i tym samym zaoszczędzenie całkiem sporych opłat za robociznę fachowców lub całej ekipy budowlanej od remontów.

You may also like...