Czy warto zatrudnić się w firmie sprzątającej?

Pomimo pandemii wirusa COVID-19 branża sprzątająca ma się dobrze. Z jednej strony firmy sprzątające straciły klientów, którym sprzątały biura, jednak z drugiej strony osoby zamknięte w domach są o wiele bardziej wrażliwe, na czystość w swoim otoczeniu. Dlatego mimo wszystko, osoby zajmujące się sprzątaniem domów nadal mają klientów i jednocześnie pracownicy zwolnieni w innych sektorach, szukają zatrudnienia właśnie w firmach sprzątających. Pierwszeństwo w zatrudnieniu będą mieć osoby, które posiadają jakiekolwiek doświadczenie w sprzątaniu. Nie chodzi oczywiście o proste czynności, takie jak wycieranie kurzu czy sprzątanie odkurzaczem. Istotne jest, czy umiesz posługiwać się chemią czyszczącą i posprzątać trudno dostępne powierzchnie.

Jak dostać się do firmy sprzątającej

Jeśli wiesz jak wyczyścić wentylator w piekarniku wówczas jesteś na dobrej drodze. Właśnie tego typu umiejętności są potrzebne, aby zdobyć zatrudnienie w firmie sprzątającej. Oczywiście możesz też próbować znaleźć klientów na własną rękę, będzie to o wiele bardziej opłacalne, ponieważ nie będzie między Tobą a klientem żadnego pośrednika, który pobiera prowizję. To co jeszcze musisz umieć, to umycie okien bez pozostawiania smug, a także czyszczenie lodówki oraz pralki. Nie jest to bardzo trudne zajęcie, kilka filmików instruktażowych na YouTube powinno Ci pomóc zrozumieć, jak sprząta się niektóre powierzchnie i jak umyć większe sprzęty agd.

Zarobki w firmach sprzątających

Prawda jest taka, że zarobki w tego typu firmach nie są wysokie. Przy normalnym, etatowym wymiarze godzin osoba sprzątająca może liczyć na około 2000 zł na rękę, maksymalnie do 2 500 zł. Dla niektórych będą to dobre pieniądze, jednak mając dzieci to nadal nie jest duże wynagrodzenie. Dlatego, kiedy już nabędziesz wprawy, zacznij poszukiwać własnych klientów, wówczas powinno udać Ci się zarobić nawet ponad 3 000 zł, co już jest znacznie bardziej atrakcyjnym wynagrodzeniem. Jednak wtedy o wszystko trzeba zatroszczyć się samodzielnie.

 

You may also like...