Jak przyszłość czeka kryptowaluty ?

Kryptowaluty rozwinęły się bardzo w ostatnich kilku latach i kontynuują ten proces cały czas. Jak to się zaczęło i dokąd mogą nas one zaprowadzić, o tym i nie tylko w tym artykule.

Bitcoin

Pierwszą powołaną do życia cyfrową walutą był Bitcoin, stało się to w 2008 roku. Początkowo jedna jednostka była warta bardzo mało, zaledwie kilka centów. Po pewnym czasie ludzie zaczęli dostrzegać korzyści związane z używaniem kryptowalut i cena Bitcoina zaczęła rosnąć. Przez ten czas wiele osób mówiło o bańce spekulacyjnej, przy okazji dodając gdy taka „bańka” pękła, że to już koniec i Bitcoin nie wróci do tego poziomu. Oczywiście za każdym razem się mylili, a jego wartość wynosi dziś 8 323 dolarów za jedną sztukę. Jedną z wad cyfrowego złota jest jego niestabilna cena, ponieważ w swojej krótkiej historii notował wiele dużych spadków. Z tego powodu rządy, czy inne instytucje nie chcą go dopuścić do pełnoprawnego obiegu na równi z resztą walut.

Reszta krypto świata

Główną zaletą jaką przyniósł ze sobą rozwój Bitcoina i blockchainu (system w jakim odbywają się transakcje) jest anonimowość oraz natychmiastowa wręcz przebieg operacji bez żadnej zwłoki. Dlatego tą technologią coraz częściej interesuje się sektor bankowy, funkcjonuje już nawet jeden bank, który posiada kryptowaluty w swojej ofercie. W tym momencie każdy sektor otwiera się na cyfrowe pieniądze. Potwierdzeniem tych słów jest fakt, że znane firmy same rozpoczynają pracę nad swoim własnymi e-walutami. Wśród nich są Mercedes- Benz czy Volkswagen. Oprócz tego firma Vechain współpracuje z znanymi markami odzieżowymi w celu ochrony ich towarów przed fałszowaniem. A przedsiębiorstwa takie jak Ethereum, Tron, czy Ripple tworzą swoje platformy oparte o blockchain, by usprawnić i rozwijać swoją działalność. Dlatego każdy bank powinien być zainteresowany nawiązaniem współpracy lub zainwestowaniem w firmy związane z kryptowalutami.

Przyszłość rynku

Jeżeli przyjrzymy się bliżej w jakim kierunku zmierza świat, a jest to niewątpliwie rozwój technologii informatycznych, to cyfrowy pieniądz na pewno się tam przyda. W każdej minucie powstają nowe firmy związane z tym rynkiem, a będzie ich coraz więcej. Pytanie powinno brzmieć nie czy kryptowaluty będą w powszechnym użyciu, tylko kiedy. Do pełni szczęścia brakuje jedynie środków pieniężnych od zewnętrznych inwestorów, czyli wtedy kiedy komisja SEC w USA, pozwoli na inwestycje w tej dziedzinie funduszom z Wall Street. Jednak zanim to nastąpi warto zapoznać się bliżej z tematem, aby potem nie zostać w tyle, bo gdy to nastąpi to ceny krypto aktywów zanotują ogromny wzrost.

 

You may also like...