Ile można zarobić na prowadzeniu kantoru

Twoim marzeniem jest własny kantor, więc postanowiłeś zagłębić się w kwestie działań, jakie musisz podjąć, by go założyć. Zanim zajmiesz się pozyskiwaniem i składaniem odpowiednich dokumentów lub urządzaniem i wyposażaniem lokalu dowiedz się ile możesz zarobić na prowadzeniu punktu wymiany walut i czy jest to dla ciebie opłacalna opcja.

Ile zyskasz

Niestety miesięczne zarobki właścicieli przedsiębiorstw tego typu nie sięgają już 30 tysięcy złotych tak jak kilka lub kilkanaście lat temu. Teraz zyski osób, które postanowiły zająć się tego rodzaju działalnością wąchają się od 10 do 5 tysięcy złotych miesięcznie i zależne są od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest z pewnością lokalizacja. W większych miastach takich jak Kraków, Warszawa lub Sopot kantor może być istną żyłą złota, ze względu na dużą ilość turystów. Jednak każdy medal ma dwie strony, ponieważ im większy rynek, tym większa konkurencja, to oczywiste. Dlatego dobrze otworzyć punkt wymiany walut w miejscu bardzo uczęszczanym przez przyjezdnych, w centrum miasta lub niedaleko lotniska czy dworca. Należy także pamiętać o odpowiednim i widocznym odznaczeniu kantoru, szyldzie oraz tablicy z kursami walut.

Musisz mieć zaplecze

Zanim przystąpisz do formalności związanych z założeniem firmy musisz posiadać pewne zaplecze finansowe, które pozwoli ci na załatwienie kwestii urzędowych, przejście odpowiedniego kursu, zakup sprzętu, waluty, a także opłaty związane z pensjami pracowników i firmy ochroniarskiej dbającej o bezpieczeństwo twojego dorobku i załogi.

 

You may also like...