Konto osobiste internetowe

Ranking kont osobistych dostarczy nam wszystkich potrzebnych informacji i ułatwi dokonanie wyboru indywidualnie do potrzeb klienta.

Konto internetowe – co to jest i do czego służy

Konto osobiste jest podstawowym produktem bankowym. To imienny rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy, najczęściej wybierany przez osoby fizyczne. Służy on do obsługi najróżniejszych transakcji finansowych.

Konto internetowe cechuje to, że:

  • przeważnie jego prowadzenie jest za darmo;
  • w momencie założenia nie trzeba przedstawiać dokumentów;
  • weryfikacji możesz dokonać na kilka sposobów, na przykład wykonując selfie swojej twarzy, a następnie podpisując umowę w obecności kuriera – wszystko w miejscu Twojego zamieszkania;
  • dzięki niemu bezpiecznie przechowasz swoje pieniądze i oszczędności;
  • do domu otrzymasz kartę płatniczą;
  • wraz z założeniem konta otrzymujesz pełen dostęp telefoniczny do doradców i serwisu internetowego.

Zalety posiadania konta internetowego

Niewątpliwie zaletą posiadania takiego rachunku jest oszczędność czasu. Wszystkie sprawy bowiem załatwisz szybko, bez konieczności wychodzenia z domu i stania w kolejkach w różnych miejscach, aby zaoszczędzić na opłatach za energię, gaz czy inne media.

Bankowość internetowa umożliwia dostęp do przelewów cyklicznych, poleceń zapłaty, możesz także wykonywać przelewy walutowe. Zlecenia stałe mają ten plus, iż nie musisz co miesiąc wypełniać druczków, wpisywać danych i  numeru odbiorcy.

Kontrolowanie i sprawdzanie swoich wydatków to ogromna zaleta posiadania rachunku osobistego – można prześledzić historię wpłat i wypłat od samego początku korzystania z konta.

Jedną z najważniejszych zalet posiadania konta i aplikacji banku jest jego dostępność przez 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę.

Profil Zaufany a konto bankowe

Konto internetowe jest powiązane z Profilem Zaufanym (więcej informacji na stronie rachunekwbanku.pl) a to oznacza, że wszystkie sprawy urzędowe możesz wykonywać za jego pośrednictwem, również nie wychodząc z domu. Bank daje Ci więc możliwość składania wniosków między innymi o świadczenia rodzinne, takie jak 300 czy 500 plus.

Bankowość mobilna

Szybkie zarządzanie finansami ze smartfona jest bardzo wygodne i “na czasie”. Dzięki aplikacji mobilnej dedykowanej dla banku, którego wybierzesz, będziesz mógł między innymi:

  • wykonywać błyskawiczne przelewy na numer telefonu z użyciem BLIK;
  • doładować telefon na kartę;
  • płacić bezpośrednio w sklepach internetowych;
  • zapłacić za zakupy telefonem komórkowym bez konieczności noszenia przy sobie karty.

Wystarczy mieć dostęp do sieci internetowej – niezależnie od tego, czy znajdujesz się w kraju, czy za granicą.

To Ty decydujesz, jak chcesz zarządzać swoim kontem.

You may also like...