Co robić gdy bank odmawia kredytu?

Dziura w domowym budżecie może przytrafić się każdemu. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, co nigdy nie znalazł się pod przysłowiową ścianą. Mówi się, że nieszczęścia chodzą parami, a gdy chodzi o finanse, to nawet i trójkami czy czwórkami. Tak już jest, że lodówka, pralka i samochód lubią się popsuć w tym samym czasie, a w zanadrzu trzeba mieć jeszcze trochę gotówki, bo za chwilę ślub znajomych. Co zrobić w takiej sytuacji? Czasem pożyczka od najbliższych nie wchodzi w rachubę i wówczas trzeba się ratować dodatkowym kredytem.

Pożyczka zaciągana w banku

Kredyt konsumencki w banku to nie taka prosta sprawa. Banki bardzo dokładnie sprawdzają to komu i ile pieniędzy pożyczają. Trzeba wykazać się dobrą ogólną sytuacją finansowa aby uzyskać zdolność kredytową. Osoby, które pracują dorywczo lub mają złą historię kredytową już na wstępie mogą zapomnieć o tym, że dostaną zgodę banku na pożyczkę konsumencką. Nie ma jednak co załamywać rąk, w takich chwilach można bowiem skorzystać z wielu innych rozwiązań oferowanych przez rynek finansowy.

Pożyczka od instytucji pozabankowych

Jednym z pomysłów na szybkie i skuteczne załatanie dziury w domowym budżecie może być firma pożyczkowa która udziela tak zwanych chwilówek, czyli pożyczek konsumenckich o krótkim terminie spłaty. Samo zaciągnięcie takiej pożyczki jest bardzo proste, a kwestie formalne zostały ograniczone do niezbędnego minimum. Przeważnie wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty i to wystarczy. Nie trzeba się tłumaczyć na co będą wydane pożyczone pieniądze oraz przedstawiać długiej listy zaświadczeń o dochodach.

Kto może wziąć taką pożyczkę?

Firma pożyczkowa powinna udzielić szybkiej pożyczki każdej osobie dorosłej posiadającej zdolność do czynności prawnych, która będzie w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie. Aby skorzystać z takiej pomocy finansowej trzeba mieć ukończone osiemnaście lat i posiadać ważny dokument potwierdzający tożsamość. Zgodnie z przepisami polskiego prawa jest to dowód osobisty, ewentualnie paszport. Pieniądze na koncie znajdą się bardzo szybko. Możliwe to jest nawet tego samego dnia lub też kolejnego dnia roboczego. Pożyczka poza bankowa to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje zdobyć dodatkowe fundusze w krótkim czasie. Zaciągając pożyczkę należy jednak mieć pewność co do tego, że w wyznaczonym w umowie czasie uda się ją spłacić. Jeżeli termin wydaje się zbyt krótki lub raty za wysokie lepiej od razu jest negocjować bardziej korzystne da siebie warunki udzielenia pożyczki.

 

You may also like...