Garść ciekawostek o grach Diablo!

 

Diablo to tytuł bezsprzecznie kultowy. Jest to jedna z najbardziej popularnych gier świata, która doczekała się milionów graczy na całym świecie. To typowa fabularna gra akcji, która wciąga i wprowadza nas do tajemniczego świata walki dobra ze złem. Oczywiście jak za każdą produkcją, również za Diablo stoją przełomowe momenty i ciekawostki, które warto poznać w oczekiwaniu na premierę już czwartej części Diablo, która planowana jest na koniec 2020 roku lub początek 2021 roku.

Pierwsza część Diablo miała premierę 31 grudnia 1996 roku, czyli już od 24. lat gra pozostaje z nami i mogą się nią cieszyć kolejne pokolenie. Fabuła gier z serii Diablo toczy się w fantastycznym i mrocznym świecie Sanktuarium, gdzie odkrywamy nowe mapy i krainy. Według wielu branżowych rankingów Diablo zostało uznane za grę roku 1996, a o bezsprzecznym sukcesie firmy Blizzard może świadczyć aż 750 tysięcy sprzedanych gier w ciągu pierwszych 12. miesięcy od światowej premiery. Na szczęście to nie zaspokoiło apetytów producentów, dlatego możemy cieszyć się kolejnymi odsłonami Diablo.

Kultowa gra

W 2000 roku wydano drugą część serii, czyli Diablo 2. To gra, która swoją popularnością jeszcze przyćmiła osiągi “jedynki” i po dziś przez wiele branżowych czasopism i portali jest uznawana za najlepszą fabularną grę akcji w historii. W Polsce dystrybutorem gry zostało CD Projekt. Konwencja gry pozostała niezmienna, czyli wciąż wszystko toczyło się wokół nieustannej walki dobra ze złem i walki głównych bohaterów z potężnym Panem Terrory, czyli tytułową postacią Diablo.

Kolejną częścią jest Diablo 3, które jednak odeszło trochę od klimatu wcześniejszych części. Grę wydano w 2012 roku i nie cieszyła się już taką popularnością. Wszystko za sprawą odejścia od brudnych i mrocznych klimatów Sanktuarium oraz dodaniu wielu barw, które rozświetliły ekran i nie współgrały z tożsamością Diablo. Przedstawiciele Blizzard stwierdzili jednak, że nauczą się na błędach i już planują wydanie kolejnej części, która ma idealnie nawiązywać do klimatu znanego graczom z dwóch pierwszych edycji. Więcej o ciekawostkach, poradach oraz planowanych aktualizacjach w Diablo możemy przeczytać na https://blizzplanet.pl/diablo/.

Warto przeczytać te informacje.

You may also like...