Jak wybrać odpowiednie konto bankowe ?

Jak wybrać takie konto bankowe, które zaspokoi twoje potrzeby i równocześnie pozwoli ci zaoszczędzić trochę pieniędzy z tytułu opłat? Wszystko to dowiesz się z tego artykułu.

Co się dla ciebie liczy ?

W zależności od tego kim jesteś i ile masz lat, chcesz aby twoje konto spełniało pewne wymagania. Może to być brak opłat za prowadzenie konta, premia na strat od banku, czy dostępność do wielu walut oraz różne metody płatności. Dlatego zanim wybierzesz jakie firmie powierzysz swoje finanse, zastanów się dwa razy nad tymi kwestiami.

Dla każdego coś innego

Jeżeli interesują cię premię za otwarcie konta, to warto zastanowić się nad kontem w mBanku, wtedy otrzymasz 140 zł za założenie go i dodatkowe 50-300 zł za każde polecenie nowej osoby. Poza tym rozwinięta płatność mobilna, możliwość operacji w wielu walutach i efektywna metoda kupna/sprzedaży akcji. Alternatywą w tej sytuacji może być bank BNP Paribas i jego Konto Otwarte na Ciebie, w którym to otrzymamy 250 zł premii za otwarcie oraz aktywność. Jednak oprócz tego, konto nie posiada żadnych bonusów. Warto zwrócić uwagę, również na Konto dla Ciebie w Credit Agricole z premią do 300 zł na start. Tyle w temacie kont z premią założycielską.

Brak ukrytych opłat za konto

Obecnie, praktycznie każdy bank nie pobiera opłaty za prowadzenie konta, ale za użytkowanie karty już tak. W takim przypadku przyjrzyjmy się jakie banki oferują najlepsze warunki w tej dziedzinie. Jedynie Nest Bank oraz Getin Bank, z tym zastrzeżeniem że Konto Proste Zasady w Getin Banku jest obciążone opłatą w wysokości 8 zł dla osób powyżej 26 roku życia. Reszta podmiotów wymaga różnych opłat od 3 do 8 zł za miesiąc, chyba że wykonamy określą ilość transakcji bezgotówkowych lub za odpowiednią kwotę. Dlatego powinien być to decydujący czynnik w kontekście wyboru konta, ponieważ w dużym stopniu może uszczupli nasze finanse, a tego na pewno nikt nie chce.

Konto oszczędnościowe

Zazwyczaj zakładane jako dodatek do zwykłego. W niektórych przypadkach, naprawdę opłacalne. Przykładem mogą być:
• Konto 360° w Milenium oprocentowanie 2, 7%
• Konto Przekorzystne Bank Pekao 2, 5%
• Konto Proste Zasady Getin Bank do 3, 5 %
• Konto Jakie Chcę Santander 2, 7%
Sporo opcji do wyboru o podobnych walorach. Każdy bank ma oczywiście jakieś kruczki w umowie albo warunki do spełnienia, dlatego wczytaj się dokładnie w umowę przed jej podpisaniem. Natomiast jaką decyzję podejmiesz zależy tylko od ciebie, jeżeli masz wątpliwości zawsze może się z kimś skonsultować.

 

You may also like...