Kaloryczność orzechów włoskich

Właściwości orzechów włoskich są znane w medycynie od wielu lat. Są one bardzo bogate w tłuszcze, które stanowią sześćdziesiąt pięć procent ich składu. Pozostała część to głównie białka i węglowodany. W ich składzie znajdziemy również liczne witaminy między innymi z grupy B oraz kwas foliowy.
Patrząc na powyższy skład nie należy się dziwić, że orzechy włoskie są dość kaloryczne. Średnio w 100 gramach orzechów włoskich możemy znaleźć aż 654 kalorie. Mimo wszystko jest to składnik bardzo często występujący w różnego rodzaju dietach. Dlaczego? Lekarze chętnie polecają orzechy włoskie Kalorie w nich zawarte są przede wszystkich wynikiem występowania nienasyconych kwasów tłuszczowych, które mają zbawienny wpływ na nasze organizmy.

 

W związku z dużą ilością kalorii w orzechach włoskich, nie należy z nimi przesadzać, jednak dodanie kilku orzechów do codziennej diety na pewno nie spowoduje znaczącej zmiany sylwetki, za to będzie miało dobry wpływ na przykład na nasz układ nerwowy. Przy regularnym spożyciu możemy również spodziewać się poprawy stanu układu naczyniowo-sercowego, spowodowanego obniżeniem zawartości złego cholesterolu we krwi.

You may also like...